Sporx Anasayfa
Galatasaray, F.Bahçe ve '5' açıklaması!..
Hamzaoğlu'ndan Diyarbakır'a sil baştan kadro!..
Beşiktaş'tan Fenerbahçe ve Galatasaray'a...
Galatasaray'dan Dortmund'a flaş bir teklif gitti!
Puan & Fikstür
Panorama
Bizi Takip Edin
 

Amrabat'tan G.Saray açıklaması

Kayserispor ile Galatasaray arasında transfer krizine neden olan Nordin Amrabat, transferdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.  

  • 0
20 Haziran 2012 Çarşamba - 23:32
Sporx.com

Son dönemde spor kamuoyunun ana gündem maddelerinde biri olan Galatasaray'ın Nordin Amrabat'a olan ilgisinin yankıları devam ediyor.

Son olarak Galatasaray'ın gün içerisinde görüşmelere başladığını ve görüşmelerin sonlandırıldığını borsaya bildirdiği Faslı futbolcu, NTV Spor'da yayınlanan Spor Gecesi programında Özgür Buzbaş ve Emek Ege'nin sorularını yanıtladı.

Kayserispor yönetimi ile ilgili konuşan Amrabat; "Benim hakkımda medyada benim söylemediğim bir çok şey yazıldı, çizildi. Şimdi bütün gerçekleri anlatacağım. Şu ana dek İdari Menajer Süleyman Hurma, teknik direktörümüz Şota Arvaladze ve Başkanımız Recep Mamur hakkında kötü bir şey söylemedim. Onlar beni Türkiye'ye getirdiler ve bana burada futbol oynama şansı verdiler. Beni tanınan bir futbolcu yaptılar, ben bunu hiç unutmayacağım." şeklinde konuştu.

Ocak ayı içerisinde bir hata yaptığını ve bunun için takım arkadaşları da dahil olmak üzere herkesten özür dilediğini belirten Amrabat; "Şu anda hiç bir problemim yok Kayseri ile ve hiç bir sorun yaşamıyorum. Ancak ben Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ve şampiyonluk kazanmak için oynamak istiyorum. Futbola başladığımdan bu yana bu amaç için oynadım. Şu anda görüşmeler devam ediyor. Ben bu görüşmelerin bir parçası değilim ve hiç bir zaman da olmadım." dedi.

  İlgili Diğer Haberler

"HERKES G.SARAY'I İSTER"

Yıldız futbolcu Galatasaray'da oynamak isteyip istemediğine dair bir soruya; "Benim rüyam her zaman büyük takımlarda oynamaktır. Türkiye'de herkes Galatasaray'da oynamak ister. Şu anda şampiyon onlar ve önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde olacaklar. Bu durum Hollanda'da da böyledir. Bu tip takımlarda herkes oynamak ister." şeklinde yanıt verdi.

Amrabat Ocak ayında ortaya çıkan krizde neler yaşandığının sorulması üzerine; "Büyük bir kulüp transfer teklifi yaparsa kolaylık sağlayacağız dediler. Süleyman Hurma çok büyük ve iyi bir insan. Beni Hollanda'dan getirdiler ve isim yapmamı sağladılar. Özellikle şunu ifade etmek isterim ki ben Kayserispor hakkında kötü bir şey söylemedim. Ben sadece büyük kulüplerde oynamak istiyorum." dedi.

"HURMA BENİM RÜYALARIMI BİLİYOR"

Kayserispor'un kendisi için 15 milyon euro istediği yönündeki söylentilere de yanıt veren Amrabat; "Ben teklif konusunda bir şey bilmiyorum. Kayserispor ile Galatasaray arasında olan görüşmeler bunlar. Tekrarlıyorum Süleyman Hurma benim rüyalarımı biliyor, nereye gitmek istediğimi biliyor. Şu ana dek kesinlikle Galatasaray'dan hiç kimseyle bir görüşmem olmadı. Başkanımız ve Sayın Hurma çok iyi insanlar, gerekeni yapacaklardır." şeklinde konuştu.

Geleceğine ilişkin açıklamalarda da bulunan Amrabat, şu aşamada bir çok şeyin belirsiz olduğunu ifade ederek; "Şu anda avukatım Süleyman Hurma ile görüşüyor. Benim için artık bir üst seviyeye atlama zamanı geldi ve gelen tekliflerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Süleyman Hurma'nın beni bırakacağını düşünüyorum." dedi.

"ÇÖZÜM BULACAKLARDIR"

UEFA ve ya FIFA'ya başvurup başvurmayacağını sorulması üzerine Amrabat; "Şu anda öyle bir durum yok. Süleyman Hurma çok profesyonel birisi ve ona göre davranacaktır. Benim için çözüm yolu bulacaktır diye düşünüyorum." dedi.

Yaşanan gelişmelerden oldukça etkilendiği gözlenen ve çok duygusal zamanlar yaşadığını belirten Amrabat; "Kayserispor'daki herkese çok güveniyorum ve onların mutlu olmasını istiyorum. Herkesin mutlu olmasını istiyorum. Gelişmelerin benim elimde olmasını istiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

yorum yaz - yorum
Diğer 'Kayserispor' Yazıları
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

encokokunanlar_ust
encokyorumlananlar_ust
encokizlenenler_ust
Renault 12
sahibinden
8.600 TL
Fiat / Tofaş Kartal
kartal
7.500 TL
Peugeot 407
Peugeot 407
39.250 TL
Hyundai Accent
Hyundai Accent - 1.3 Ls Sedan
10.500 TL
 
Önerilen Haberleri Aç
Donanım ve Sistem iş ortağımız